Sol Sırt Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Sol Sırt Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Sol Sırt Ağrısı, kişilerin sol sırtında meydana gelen ağrının neden kaynaklı olarak ortaya çıktığını bulmak için öncelikle sol tarafta bulunan organlar mutlaka incelenerek analizinin yapılması gerekmektedir. Hem sırtın sol tarafında ve midede meydana gelen ağrılar için sol taraftaki organlarda oluşan problemlerden dolayı meydana gelebilir. Bunun için sırtın sol kısmında ortaya çıkan ağrının mevcut olan uzuvlar ile bir ilgisinin olup olmadığına analiz yapılarak bakılmalı, eğer organlardan kaynaklı ise bu durumun saptanması oldukça büyük önem taşımaktadır. Bazen sol sırtta ya da sağ sırtta meydana gelen ağrılar çok ciddi rahatsızlıkların habercisi de olabilmektedir. Bu nedenle uzun zamandır bir sırt ağrısı söz konusu ise zaman kaybedilmeden mutlaka bir doktora başvurulmalıdır.

Sol Sırtta Ağrı Neden Olur?

Çoğunlukla karnın sol tarafında mevcut olan organlarda ortaya çıkacak enfeksiyon un olması ya da organların herhangi birisinde kistin olması özellikle sırtın sol kısmında ağrılara neden olabilmektedir. Detaylı bir inceleme yapıldıktan sonra ağrının neden kaynaklı olarak meydana geldiği tespit edilir ve ardından uygun olan tedavi yöntemi ile hasta iyileştirilir. Bazen duruş bozukluğundan kaynaklı olarak kişinin sırtında şiddetli ağrılar görülebilmektedir.

Sırtın Sol Tarafında Meydana Gelen Ağrı Neden Olur?

Aslında sırtın ağrımasın da birden fazla durum sebep olabilmektedir. Kişinin böbreklerinde meydana gelen bir enfeksiyon durumu çoğunlukla sağ ya da sol taraf sırt kısmında ağrılara yol açabilmektedir. Bunun dışında pankreas kanseri, kolon kanseri, yumurtalık kisti, huzursuz bağırsak sendromu, kabızlık ve pankreas irini sayılabilir. Sol sırt ağrısının bir başka nedeni de gıda zehirlenmesinden kaynaklanabilmektedir. Hatta kişinin zatürre geçirmesi ve gaz sıkıştırması da yine aynı şekilde sol sırt ağrısına sebep olabilmektedir. Ayrıca dış gebelik ya da benzeri olan rahatsızlıklarda ağrılara sebep olur, bunun için mutlaka zaman kaybedilmeden uzmana danışılması gerekmektedir.

Sol Sırt Ağrısı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Diş Eti Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş Eti Ağrısı Nasıl Geçer?

Güncel

Migren Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Migren Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Ayak Ağrısı Nasıl Geçer?

Ayak Ağrısı Nasıl Geçer?