Diş Ağrısı Duası Okunuşu ve Anlamı
22 Haziran 2024

Diş Ağrısı Duası Okunuşu ve Anlamı

Diş Ağrısı Duası:

Diş ağrısı, insanlara büyük acı veren ve yaşam kalitesini düşüren bir rahatsızlıktır. Diş ağrısının çeşitli tedavi yöntemleri bulunmakla birlikte, insanlar bu tedavilerin yanı sıra dua ederek de şifa bulmayı ümit ederler. Dua, hastalıkların şifası ve iyileşme sürecinin hızlanması için önemli bir araçtır. Diş ağrısında dua okunmasının temel nedeni, ağrıyı veren Allah'ın şifayı da verecek olmasına olan inançtır. Şifayı Allah'tan istemek ve bunun yanında diş ağrısı için uygun tedaviyi uygulamak, doğru bir yaklaşım olacaktır. Diş ağrısı başladığında, kişinin hastaneye gitme imkanı yoksa dua etmek bir alternatif olabilir. Diş ağrısının giderilmesi için bazı dualar bulunmaktadır. Bu dualardan bazıları sahih hadislerle desteklenmiştir ve okunması kişiye fayda sağlar. Diş ağrısı, bireye dayanılmaz acılar verebilir ve genellikle geceleri uykuya geçiş saatlerinde artarak kişiyi zor durumda bırakır. Böyle durumlarda, evde ağrı kesici ilaç varsa bu ilacı alarak ardından dua etmek ağrıyı hafifletebilir.

Diş Ağrısı İçin Okunması Gereken Dualar:

Diş ağrısı için okunması tavsiye edilen birkaç dua bulunmaktadır. Bu dualar hakkında aşağıda bilgi verilmiştir:

Elif lam mim sad. Kaf ha ya ayın sad ha mim ayın sin kaaf la ilahe illa hüve rabbül arşil azimi. Üskün eyhuvel vec u billezi in yeşe yüskiniirriyhafeyazlelene revakide ala zahirihi ve lehü ma sekene filleyli vennehari vehüveassemiy ul aliymü

Bu duayı okuyan kişinin, duayı okuduğu sırada sağ elinin işaret parmağını ağrı çeken dişinin üzerine koyması gerekir. Parmağın özellikle ağrıyan dişin üzerinde durması önemlidir. Eğer ağrı, duayı okuduğunuz ilk anda geçmezse, birkaç kez daha okumaya devam edebilirsiniz.

Vela teral-cibale tehsebuha camideten ve hiye temurrumerras-sihab. Sun allahillezi kule şey in innehu habirun bima tef elun

Bu dua aynı zamanda bir ayeti kerimedir. Okunması kişiye büyük fayda sağlar. Bu duayı okurken de kişinin sağ elinin baş parmağını ağrımakta olan dişinin üzerine koyarak okuması tavsiye edilir. Ayrıca, bu duayı bir bardak suya 3-7 defa okuyarak bu suyu içebilirsiniz. Eğer bu dua ilk okuduğunuzda ağrınızı hafifletmezse, birkaç defa arka arkaya okuyabilirsiniz.

Ve nünezzilü minel u ani ma hüve şifaün ve rahmetün lil mü miniyye üskün eyyühel vec u billahillezi lehü ma sekeni filleyli venneharive sallallahü ala seyyidina muhemmedin ve ala alihi ve sahbihi ve selemle

Bu dua, diğerlerine göre daha farklıdır. Çünkü bu duayı okurken uygulanan yöntemler farklıdır. Bu dua tuzun üzerine okunur. Bir yemek kaşığı dolusu sofra tuzuna bu duayı okuyun. Daha sonra tuzu bir su bardağına ekleyerek üzerine su ekleyin. Sonra ise tuzun üzerine 7 defa Fatiha okuyun ve duayı okurken tuzlu suyu karıştırın. Hazırladığınız tuzlu su ile ağzınıza gargara yapın fakat yaptığınız gargara ağrıyan dişinize temas edecek şekilde olsun. Bu su, ağrıyan dişe çok faydalıdır ve diş ağrısının dinmesine yardımcı olur.

Yasin suresinin 78. Ayeti olan ve darabe lenaa meselen ve nesiye halkah, kaale men yuhyil ızaame ve hiye ramiym

Bu ayeti kerimeyi 3 defa okumak çok faydalıdır. Bu bir ayeti kerime olduğundan dolayı okumaya elverişli olmadığınız anlar olabilir. Böyle durumlarda yanınızda bulunan kişilerden size bu sureyi okumasını isteyin. Diş ağrısı, çok ciddi ve acı veren bir rahatsızlıktır. Bu nedenle, bir doktora başvurarak gerekli tedaviyi uygularken yukarıda bahsettiğimiz duaları da okumanız tavsiye edilir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Ayak Ağrısına Ne İyi Gelir?

Ayak Ağrısına Ne İyi Gelir?

Haber Bülteni

Güncel

Sol Omuz Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Sol Omuz Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Testis Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Testis Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi